Festival nauke 2015

Tim nase skole

Učešće OŠ „Vuk Karadžić“ na devetom međunarodnom festivalu nauke u Beogradu

od 3. do 6. decembra 2015.god.

Na devetom međunarodnom festivalu nauke „Čuda su svuda“ , tim OŠ „Vuk Karadžić“ predstavio se u najboljem svetlu sa postavkom „Naučne magline“ i radom „Logička igra Bauk“.

Naš štand posetilo je desetine hiljada pobornika nauke iz čitave Srbije. Mi bi izdvojili dve televizijske ekipe, koje su snimile emisije o našim učenicima i radovima, direktora festivala „Nauk nije bauk“ koji nam je uputio poziv za učešce na toj prestižnoj manifestaciji u Nišu, direktora Beogradskog festivala, i posetu centra za promociju nauke sa pozivom da uspostavimo saradnju sa najvišom državnom ustanovom nadležnom za promociju i popularizaciju nauke.

Uključili smo učenike naše škole u mnoge interesantne projekte kao što je zarobimo vreme i vreme u limenci, što će se pozitivno odraziti na dalji razvoj škole.

Svakodnevno dobijamo podršku i mailove od relevantnih naučnih institucija i pojedinaca.

Svojim ponašanjem i znanjem na najbolji nacin, reprezentovali smo školu i grad i obezbedili lidersku poziciju u širem regionu a posebno istakli specijalno matematičko odeljenje.

Zahvaljujemo svima koji su nam u ovoj naučnoj misiji pomogli i pozivamo na dalju saradnju.