Matematičko oodeljenje

Dobrodošli u odeljenje za

MATEMATIČKE TALENTE

jedino u gradu!

Pruža ti se jedinstvena prilika da budeš učenik odeljenja odvažnih i radoznalih.

Preuzmite prijavu za upis (.doc)
Preuzmite prijavu za polaganje testa (.doc)

Preuzmite prijavu za upis (.pdf)
Preuzmite prijavu za polaganje testa (.pdf)

Već od VII razreda dobijaš posebne uslove za rad, pomoć najboljih profesora i mogućnost da:

Ucenici OS Vuk Karadzic Leskovac na festivalu nauke - učiš u sredini u kojoj su učenici sa sličnim interesovanjima i sposobnostima
- kroz saradnju naše škole sa “Regionalnim centrom za talente” u Vranju naučiš kako se radi naučno-istraživacki rad i da isti pokažeš na sajmovima nauke, na kojima naša škola svake godine učestvuje
- kroz posete gimnazijama u Nišu, Kragujevcu, Beogradu i Novom Sadu, koje imaju matematička odeljenja, upoznaš još jednu mogućnost daljeg školovanja.

Ucenici matematickog odeljenja OS Vuk Karadzic Leskovac

Upis u odeljenje

Prijavljivanje za upis biće održano početkom juna 2016. godine, a testiranje posebnih sposobnosti iz matematike sredinom juna.
Ovaj test sastavljaju profesori Matematičke gimnazije iz Beograda. Sastoji se od 8 zadataka (svaki nosi po 10 poena), odnosno ukupno 80.
Pored testa, boduje se i uspeh na takmičenjima u organizaciji Društva matematičara i to:
- jedno od prva tri mesta na Međuopštinskom takmičenju iz matematike donosi 20 poena.
- jedno od prva tri mesta na republičkom takmičenju iz matematike donosi 40 poena
* uzima se u obzir jedno od ova dva

Cas u matematickom odeljenja OS Vuk Karadzic Leskovac Dobijaju se poeni za uspeh (opšti i iz matematike) u V i V I razredu i to :
- opšti uspeh za svaki od dva razreda donosi maksimalno 5 poena porazredu
- ocena iz matematike u ova dva razreda donosi maksimalno 5 poena porazredu
* maksimum je 20 poena

Takođe, pored bodovanja, pedagog škole obavlja intervju sa roditeljima i učenicima.
Posle završenog osmog razreda možeš upisati bilo koju srednju školu!

Cilj osnivanja odeljenja

Na inicijativu Društva matematičara Srbije i Ministarstva prosvete i sporta Republike Srbije , a po ugledu na iskustva zemalja Zapadne i Istocne Evrope , u pet srednjih škola u Srbiji , uvedena su
ODELjENjA ZA UČENIKE SEDMOG I OSMOG RAZREDA OSNOVNOG OBRAZOVANjA I VASPITANjA, TALENTOVANIH ZA MATEMATIKU.

Osnovni cilj je pružanje mogućnosti učenicima nadarenim za matematiku da dobiju adekvatno obrazovanje . Najpogodniji uzrast za ovakvu vrstu školovanja je od 12 do 13 godina.

Neophodni uslovi za ostvarivanje ovog cilja su:
1. Okruženje - sredina sastavljena od učenika sličnih po željama i sposobnostima.
2. Program - odgovara sličnim intelektualnim mogućnostima i sklonostima.
3. Predavači - najbolji profesori, uključujući profesore i saradnike sa mnogih fakulteta i instituta.

Matematicko odeljenje OS Vuk Karadzic Leskovac

Osnovna škola “Vuk Karadžic” Leskovac je jedina škola u Jablaničkom i Pčinjskom okrugu koja ispunjava zakonske uslove i verifikovana je za ovakav vid obrazovanja.
Program u ovom odeljenju isti je kao u redovnoj školi, osim što postoje 3 dodatna časa (2 iz matematike, 1 iz fizike). Smanjen je broj časova iz likovne kulture, muzičke kulture, geografije i istorije.

Besplatne pripreme za upis u ovo odeljenje počinju početkom maja i održavaće se u dogovoru sa zainteresovanim učenicima.

U našoj školi već 6 godina radi

“Mala škola matematike”

ponedeljkom od 16 sati kada se redovna nastava održava pre podne, a od 10 sati kada se redovna nastava održava popodne. Ova škola je takođe besplatna i nju zainteresovani učenici mogu da iskoriste za pripremu za upis.

ISKORISTI SVOJU VELIKU ŠANSU! PRIJAVI SE!

Preuzmite prijavu za upis (.doc)
Preuzmite prijavu za polaganje testa (.doc)

Preuzmite prijavu za upis (.pdf)
Preuzmite prijavu za polaganje testa (.pdf)